Министерката Апостолска пред словачки бизнисмени ги претстави поволностите за инвестирање во земјава

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес во Владата на Република Северна Македонија прими бизнис делегација од

повеќе...

На 30ти јуни свечено отворање на јубилејното 35-то издание од Интернационалната Ликовна Колонија „Дебрца“ 2019

На 30ти јуни (недела) , со почеток во 20 часот, во галериските простории на Колонијата со седиште  во с.Белчишта, Дебрца,

повеќе...

Слегување на Светиот Дух – Педесетница (трет ден)

Новозаветната Педесетница е денот на славното исполнување на ветувањето за Христовото испраќање на Светиот Дух врз апостолите. Ова е крајно

повеќе...

Редовен надзор во судовите за АКМИС системот – предметите се доделуваат електронски, нема доделени предмети на рака

Министерството за правда со поддршка на Амбасадата на САД во Република Северна Македонија денеска организираше тркалезна маса насловена како „Право

повеќе...

Висока интероперабилност и приказ на развиени вештини и способности – Отворен ден на вежбата „Одлучен удар“

Офанзивни операции на пешадиската баталјонска група на Армијата, заедно со припадниците на Националната гарда на Пенсилванија од САД, воздухоплови на

повеќе...