ПОПГМ: Упатуваме јавна благодарност до граѓаните кои останаа мирни и со висока свест и одговорност за иднината на државата

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија, испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Партијата на обединети пензионери и

повеќе...

Објавен Конкурсот за доделување на Државната награда за спорт „8 Септември“

Одборот за доделување на Државната награда „8 Септември“ го објави Конкурсот за доделување на Државната награда за спортот „8 Септември“

повеќе...

Промовирана Мрежата за медиумска писменост на Република Македонија

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, денес, свечено ја промовираше Мрежата за медиумска писменост на Република Македонија, чија цел

повеќе...

Зошто Доналд Трамп дозволува политиката на Обама и Хилари да прави пустош во Македонија?

Претседателот Трамп прави нешто што е многу неТРАМПистично. И тоа е нешто што загрижува. Тој дозволува политиката што ја спроведуваше

повеќе...

НБРМ одбележува 25 години од монетарното осамостојување на Македонија

Денес се одбележува јубилејот 25 години од монетарното осамостојување на Република Македонија. Со донесувањето на основните закони на 26 април

повеќе...

Селекторот Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир од

повеќе...