Средби на министерката Шекеринска со турскиот премиер Јилдирим и министерот за надворешни работи Чавушоглу

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, во рамки на официјалната посета на Република Турција, денеска

повеќе...

Владата на РМ се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

Владата на Република Македонија останува на ставот дека судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции. Владата на

повеќе...

Шекеринска – Џаникли: Македонија и Турција се две пријателски и братски земји меѓу кои има искрена соработка и поддршка

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска престојува во официјална посета на Република Турција. Посетата

повеќе...

Манчевски и Тевдовски: Стратешкото планирање и институционалната координација клучни за реформа во јавната администрација

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, и министерот за финансии Драган Тевдовски се обратија на настанот во организација

повеќе...

Во првите 6 месеци оваа влада потрошила двојно помалку од владиниот состав во 2014 година

Министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски, денеска во Владата на Република Македонија одржа прес конференција

повеќе...