Ракометарките забележаа победа над Фарски Острови

Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија ја оствари првата победа во Квалификациите за ЕП 2018, откако во третото квалификациско коло

повеќе...

РК Охрид ќе игра за престиж против лидерот Пелистер

РК Охрид утре во 19:00 часот во Спортската сала „Билјанини Извори“ во Охрид, ќе го одигра последниот натпревар од регуларниот

повеќе...

Нов пад од едно место за Македонија на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонската фудбалска репрезентација забележа нов пад од -1 место на најновата ФИФА рејтинг листа и моментално се наоѓа на 75

повеќе...

Селекторот Ангеловски го објави списокот за мартовските контроли

Во пресрет на двата пријателски натпревари кои националниот А состав ќе ги одигра во Анталија во март, селекторот Ангеловски го

повеќе...

ФФМ и Федерацијата на училишен спорт започнуваат нов проект – Фудбал во училишта

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски и претседателот на Федерацијата на Училишен Спорт на Македонија, Александар Туфекчиевски на

повеќе...

Во Куманово се одржа зимско Државно првенство во пливање

Викендов во Куманово се одржа зимското Државно првенство во пливање. На првенството настапија 217 пливачи од 16 клубови, а победници

повеќе...