Добринко Илиевски е селектор на Македонија до 21 година, Горан Станковски на репрезентацијата до 19 години

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одлучуваше за имињата на селекторите на македонската репрезентација до 21 и 19 години.

повеќе...

Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА

Досегашниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА „Не е едноставно во ваков

повеќе...

ФФМ ќе подели 350 илјади евра доколку Македонија го освои првото место во групата од Лигата на Нации

Најдобрата репрезентација на Македонија во септември го започнува квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство преку новото натпреварување на УЕФА,

повеќе...

Нови средства од УЕФА за фудбалска инфраструктура, финансиската контрола ја потврди добрата работа на ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија ќе добие нови, вонредни средства од УЕФА во висина од еден милион евра за подобрување на

повеќе...

Мистер И и Санитарија Грини ќе играат во финалето од Турнирот Петровден – Мешеишта

Екипите на Мистер И и Санитарија Грини ќе играат во финалето од турнирот Петровден – Мешеишта. Синоќа во полуфиналето Мистер

повеќе...

МКФ: Клубовите кои ќе се натпреваруваат во Првата лига да ги исполнат обврските за котизација

Македонската кошаркарска федерација испрати известување до сите клубови кои идната сезона (2018/2019) ќе се натпреваруваат во машката сениорска конкуренција (Прва

повеќе...

Четвртфинална фаза од турнирот „Петровден“ – Мешеишта

Синоќа се одигра првиот натпревар од четвртфиналната фаза од Турнирот во мал фудбал „Петровден“ – Мешеишта. Екипата на Сатеска победи

повеќе...

Вечерва започнуваат натпреварите од елиминационата фаза на Турнирот „Петровден“ – Мешеишта

Завршија натпреварите по групи од 44-тото издание на Турнирот во мал фудбал „Петровден“ – Мешеишта. Следуваат натпреварите од елиминационата фаза, која

повеќе...