ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите жители да се приклучат на протестот против изградба на регионална депонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите членови, симпатизери како и сите жители на општина Дебрца да излезат во

повеќе...

Координативното тело на општина Дебрца со детали околу протестот против изградба на регионална депонија во Дебрца

Координативното тело на општина Дебрца, формирано од претставници на сите месни заедници на општината, со цел спречување на реализација на

повеќе...

Во недела селските камбани ќе го означат почетокот на еколошко сенародно востание, во историска Дебрца!

Во недела, 22 април, (Денот на екологијата!), во пет до дванаесет часот, камбаната на „Свети Атанасија“, во историското село Црвена

повеќе...

Ногачески: Советот на општина Дебрца не ја прифати одлуката за давање согласност за основање на регионална депонија

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, денес одржа прес-конференција, на која информира дека Советот на општина Дебрца, едногласно не ја

повеќе...

Партијата на пензионерите против одлуката на коалициската влада за изградба на регионална депонија во Дебрца

Општинската организација на Партијата на пензионери (ПП), за општините Охрид и Дебрца, отворено се спротивставува на владините намери да се

повеќе...

Велигденска честитка од градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески, упати честика до сите христијански верници по повод празникот Воскресение Христово – Велигден. „Почитувани

повеќе...

Градоначалникот Ногачески на средба со ЗП од Охрид и Дебрца

Градоначалникот на Општина Дебрца, денес присуствуваше на средбата на раководството на Здружението на пензионерите за Охрид и Дебрца со Месните

повеќе...

Ногачески: Трајкоски не правдај се, граѓаните на Дебрца ја знаат вистината!

Во врска со денешната објава на поранешниот градоначалник на општина Дебрца, Игор Трајкоски, испратена до медиумите, реакција испрати градоначалникот на

повеќе...