Велигденска честитка на градоначалникот на Општина Дебрца Зоран Ногачески

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески упати честитка до граѓаните по повод Воскресението Христово- Велигден. „Почитувани граѓани, православни христијани, Во

повеќе...

Известување за дозволи за работа во општина Дебрца за време на викендот

Општинскиот кризен штаб ги извества жителите на општина Дебрца, дека на територијата на општината за време на викендот дозволи за

повеќе...