ХЕРА со апел до изборните кандидати: Имањето погрешни информации е подеднакво опасно како и немањето информации

Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување ХЕРА упатува апел до сите кандидати и кандидатки од политичките партии, како и до

повеќе...

Светиот свештеномаченик Евсевиј, епископ Самосатски

Светиот свештеномаченик Евсевиј, епископ Самосатски Многу постигна во изобличувањето на аријанството. Кога се испразни антиохискиот престол, на негово настојување за

повеќе...

Мицкоски: 640 милиони субвенции и загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е

повеќе...