ВМРО-ДПМНЕ: Замислете СДСМ предлага да се укинат постоечките факултети за компјутерска наука и инжинерство

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес пред УИНТ „Св.Апостол Павле“ одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „СДСМ и Зоран Заев

повеќе...

Кривична пријава за жител од Лескоец кој физички го нападнал неговиот малолетен син

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „телесна повреда“ и „неизвршување на судска одлука“, СВР Охрид до надлежното

повеќе...

Димковски: Раскината концесијата за Охридско езеро, нема да дозволиме никој да го злоупотребува нашето природно богатство

Владата на Република Северна Македонија донесе одлука за раскинување на договорот за концесија за Охридското езеро со концесионерот „Летница-Белвица“. Причината

повеќе...

Јавен повик за финансирање на проекти од областа на одржливиот локален економски развој и туризмот за 2020 година

Согласно Програмата за поттикнување на развојот на туризмот на општина Охрид и Програмата за поддршка на локалниот економски развој на

повеќе...