Селекторот Ангеловски ги избра фудбалерите кои ќе играат против Словенија и Полска

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Словенија (10. октомври, Скопје) и

повеќе...

Ана Стојановска од ТК Охрид освои прво место на Отвореното првенство за јуниорки до 14 години

Ана Стојановска од Тениски клуб Охрид го освои првото место на Отвореното првенство на Северна Македонија за јуниорки до 14

повеќе...

Таеквон-до “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов ја започнува есенската натпреварувачка сезона во Плевен – Бугарија

Таеквон-до “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов ја започнува есенската натпреварувачка сезона во Плевен – Бугарија. Таеквон-до “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид

повеќе...

Се одржа првата велосипедска Тура: Славеј Планина + Караорман

Општина Дебрца доби уште еден значаен спортско-рекреативен настан, Првата велосипедска Тура: Славеј Планина + Караорман. Градоначалникот Ногачески ја доби честa

повеќе...

Вардар и Металург ќе играат во ракометниот Суперкуп

Во среда (18 септември) во Спортска сала „Куманово“ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар. Шампионот на минатогодишното првенство,

повеќе...

Победа за македонската репрезентација против Летонија

Македонската А репрезентација ја победи Летонија со 2:0 на гостувањето во Рига во шестиот натпревар од квалификациската група за пласман

повеќе...

Ангеловски и Тричковски: Наша цел е победа на утрешниот натпревар

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски и репрезентативецот Иван Тричковски на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот натпревар

повеќе...