Работен состанок со комесарите за безбедност од втората Македонска фудбалска лига-Запад од фудбалските клубови во општина Струга

Полициската станица од Струга, деновиве иницираше работен состанок со комесарите за безбедност од втората Македонска фудбалска лига-Запад од фудбалските клубови

повеќе...

Кривична пријава за скопјанка која нелегално градела објект за домување во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправна градба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против С.М.

повеќе...

Отслужена литургија за празникот Сретение Господово во храмот Св. вмч. Ѓорѓи во Струга

Денес на празникот Сретение на Господ Бог и Спасителот наш Исус Христос, во храмот „Св. вмч. Ѓорѓи“ во Струга, беше

повеќе...

Јавен повик до граѓански организации за доделување грантови „Декада на припадност“

Проектот „Декада на припадност – славење на различностите“ финансиран од Европската Унија,  преку програмата ИПА – Инструмент за граѓанско општество

повеќе...

Жителка од Радолишта заработи кривична поради загрозување со опасно орудие при тепачка или караница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Х.М.(41) од село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со

повеќе...

Литургија за празникот Сретение на Господ Исус Христос

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 15 февруари 2018 година (четврток), во црквата „Св. Георги“ – Струга,

повеќе...

Донација од 16 возила од Сојузна Република Германија

Задоволство ми е што денеска сме во Струга на примопредавањето на донацијата за македонската полиција односно Одделот за гранични работи

повеќе...

Министерот Спасовски утре во Струга ќе прими донација од германското сојузно МВР

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утре (12.02.) во 12 часот во Полициската страница Струга од заменик амбасадорот на Сојузна

повеќе...