Близнаци / Gemini

bliznaci

Близнаци / Gemini

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 20 до 27 август)

Работа: Бидете опуштени во деловните случувања, бидејќи нема да можете да влијаете врз нив. Ве очекуваат бројни деловни препреки, но не започнувајте кавги. Доколку се најдете во таква ситуација, ќе ја изгубите поддршката од соработниците, па ќе Ви биде уште потешко.

Љубов: Емотивно сте многу напнати, не му верувате на партнерот, а и тој Вам. Двајцата сте отворени за разни авантури и емотивни експерименти. Но, пред да направите таков чекор, прашајте се каде е суштината на проблемот во однос на партнерот.

Здравје: Нервоза.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi