Јарец / Capricorn

jarec

Јарец / Capricorn

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 23 до 30 април)

Работа: Потребно е да се повлечете, да бидете смирени и посигурни, како и да не избрзувате пред другите. Не обидувајте се да доминирате, бидејќи тоа може да биде спротивно од очекувањата.

Љубов: Во емотивниот живот присутна е тензија која не можете лесно да решите. Емотивната состојба ќе се ископлицира во текот на оваа недела. Слободните ги очекува романтична, но за жал краткотрајна љубовна врска.

Здравје: Намалете со алкохолот.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi