Овен / Aries

oven

Овен / Aries

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 23 до 30 април)

Работа: Ги одложувате сите проекти. Не само деловните, туку и останатите работи ќе дадат резултат дури на крајот од следниот месец. Се чувствувате преотеретени, но не вреди да се чувствувате така. Не ви преостанува ништо друго освен да бидете стрпливи и да почекате подобри денови.

Љубов: Многу претставници од знакот се наоѓаат во фаза на обновуваање на стара врска. Емотивното задоволство е илузија која упорно се обидувате да ја најдете на невозможни места.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi