Рак / Cancer

rak

Рак / Cancer

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 20 до 27 август)

Работа: Кога станува збор за работа, периодот ќе биде прилично напнат, со што ќе бидете приморани на бројни компромиси. Моменталната ситуација на работа, би требало да ја согледате што пореално и да не планирате ништо долгорочно, бидејќи сето тоа е нереално.

Љубов: Во текот на оваа недела ќе биде нагласена напнатоста во врската, многу недоразбирања со партнерот и постојано присуство на лице кое истовремено Ве инспирира и иритира. Чудното однесување на партнерот е најверојатно поради стрес од работата.

Здравје: Време е за диета.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi