Стрелец / Sagittarius

strelec

Стрелец / Sagittarius

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 23 до 30 април)

Работа: Избегнувајте нервози, површност и започнување работи кои не сте способни да ги завршите. Можни се несогласувања и кавги со околината и со соработниците. Неповолните деловни аспекти ќе нанесат повеќе штета од вообичаено.

Љубов: Кога станува збор за емотивниот живот, следуваат многубројни препреки, недоразбирања и сериозни кавги со партнерот. Обидете се проблемите да ги одложите за следниот период, бидејќи во текот на оваа недела нема да ги решите.

Здравје: Потребна е повеќе енергија.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi