Водолија / Aquarius

vodolija

Водолија / Aquarius

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 20 до 27 август)

Работа: Доколку сакате да дојдете до нешто, треба да сте директни. Се наоѓате во ситуација кога е потребна тактичност. Бидете упорни, само така ќе остварите задоволителни резултати. Секој избрзан потег само би ја отежнал ситуацијата.

Љубов: Или сте себични или претерано затворени. Во емотивниот живот не функционирате како што треба, за на партнерот да му го пружите најдоброто.

Здравје: Добро се чувствувате.

oven  bik  bliznaci  rak  lav  devica  vaga  skorpija  strelec  jarec  vodolija  ribi