Исчезна 53 годишна жена од Струга

На 16.05.2018 година во 11:00 часот во Полициската станица Струга, М.З. (68) од Струга пријавил дека на 10.05.2018 година околу 07:00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Б.М. (53). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.