Нарушен јавен ред и мир пред куќа на жител од Радолишта

На 24.04.2019 година во 22.30 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека пред куќата, сопственост на Н.К.(49) од струшкото село Радолишта, бил нарушен јавниот ред од И.Л.(28) од истото село.

Според пријавеното, тој упатувал закани кон семејството на Н.К. а потоа скршил порозорци од куќата.

И.Л. бил приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.