Нарушен јавниот ред и мир на улицата „Јане Сандански“

На 16.09.2019 околу 15.30 часот во СВР Охрид пријавено е дека на улица „Јане Сандански“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Џ.(63) од Охрид и Б.С.(59) од Скопје.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против нив ќе поднесе соодветна пријава.