Нарушен јавниот ред и мир на улица „Вардар“ во Охрид

Утрово (11.02.2019) околу 05:00 часот, на улицата „Вардар“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад помеѓу Е.З.(30) и Е.З.(34), двајцата од Охрид.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против нив ќе поднесе соодветна пријава.