Од среда следува стабилно и суво време, со пораст на дневната температура

Од УХМР известуваат дека денес и во вторник ќе се задржи променливо облачно време со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. Потоа следува период на стабилно и суво време со значителен пораст на дневната температура.