Од утре следува облачно време со врнежи од дожд

УХМР известува дека денес ќе преовладува умерено до значително облачно време со појава на магла по одделни котлини.

Од утре следува период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни.

Пад на температурата се очекува од среда.