Одиграно 13 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 13 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Академија Пандев  1:0  Работнички

Македонија ЃП  1:2  Ренова

Победа  2:0  Силекс

Шкендија  3:0  Шкупи

Вардар  1:1  Беласица

Врвот од табелата го делат Шкендија и Вардар со по 28 бодови, пред Академија Пандев на третото место со 22 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓа Бесарт Ибраими (Шкендија) со 11 постигнати голови, пред Влатко Стојановски (Ренова) со 9 голови и Петар Петковски (Работнички) со 7 постигнати голови.

WebOhrid