Одиграно 18 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 18 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Академија Пандев  0:0  Вардар

Победа  0:2  Македонија ЃП

Работнички  0:2  Шкупи

Ренова  0:3  Шкендија

Силекс  1:0  Беласица

На врвот од табелата се наоѓа Шкендија со 40 бодови, пред Вардар со 35 бодови и Академија Пандев на третото место со 30 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓаат Бесарт Ибраими (Шкендија) и Влатко Стојановски (Ренова) со по 11 постигнати голови, пред Изаир Емини (Шкендија) со 10 постигнати голови.

WebOhrid