Одиграно 5 коло од Првата МФЛ

Денс се одиграа натпреварите од 5 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Академија Пандев  3:0  Силекс

Македонија ЃП  0:0  Беласица

Победа  1:0  Ренова

Шкендија  6:2  Работнички

Вардар  2:1  Шкупи

На врвот од табелата се наоѓа Академија Пандев со 12 бодови, пред Шкендија и Вардар со по 11 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓа Бесарт Ибраими (Шкендија) со 6 постигнати голови, пред Петар Петковски (Работнички) со 5 голови и Остоја Стјепановиќ (Работнички) со 4 постигнати голови.

WebOhrid