Ограбена бензиска пумпа во Ново Село

Утрово околу 03:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека тројца непознати сторители извршиле разбојништво на бензинска пумпа во село Ново Село и одзеле околу 12.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.