Охриѓанец нападнат во угостителски објект на бензиска пумпа

На 13.11.2019 во 10.30 часoт во СВР Охрид, Х.Н.(23) од Охрид пријави дека во угостителски објект на бензиска пумпа во Охрид физички бил нападнат од К.Т.(35) и И.Т.(36) од струшкото село Калишта. По целосно докуменирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.