Пелистер и Шкендија ќе играат во финалето од Купот на Македонија

Втора година по ред Шкендија и Пелистер ќе играат во финалето од фудбалскиот Куп на Македонија.

Денес, по одиграните реванш натпревари од полуфиналето, Шкендија триумфираше над Ренова, додека пак Пелистер триумфираше над Академија Пандев.

Минатата година Купот го освои Пелистер.

WebOhrid