Повреден возач кој излетал од коловозот и удрил во дрва покрај патот Ќафасан-Струга

На 24.07.2020 во 19.05 часот на магистралниот пат Ќафасан-Струга, М.М.(26) од с.Франгово, струшко, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со швајцарска национална ознака, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во дрва покрај патот.
Во незгодата, возачот М.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струга за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга.