Прилепчанка повредена при вршење работа во продавница во Охрид

На 12.01.2019 година во 18:00 часот во СВР-Охрид било пријавено дека во продавница на улицата “Дејан Војвода“ Љ.Т.(34) од Прилеп при вршење на работни задачи се здобила со тешки телесни повреди.

На Љ.Т. и била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Охрид.