Приведен албански државјанин во Лабуништа

На 17.02.2020 во 13.30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Лабуништа“ во с.Лабуништа го затекнале X.H. од Р.Албанија, а од извршените проверки било утврдено дека илегално влегол во Р.С. Македонија, по што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.