Скопјанец лишен од слобода на ГП „Ќафасан“

На 18.11.2019 во 09.15 часот на Граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со мерка „апси“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама’’. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.Л