Средба на градоначалникот Георгиески со албанскиот амбасадор Река

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше протоколарна средба со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во Република Северна Македонија. Двајцата соговорници

повеќе...

Разговори за воведување автобуска линија за патници од Елбасан до Охридскиот аеродром

ТАВ Македонија, денеска во Елбасан, Албанија, ги претстави можностите за евтини патувања од Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид и Меѓународниот

повеќе...

Презентирана опремата за безбедност на вода набавена и наменета за албанската страна

Во рамки на проектот „Регионот Охридско Езеро – безбедна дестинација за авантуристички туризам“ кој е финансиран од Европската Унија, ИПА

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко и СДСМ ја украсија Струга со албански знамиња

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Во пресрет на 28ми Ноември, Ден на независноста на Албанија

повеќе...

Градоначалникот Ногачески оствари средба со градоначалникот на Елбасан

Вчера во Елбасан, Република Албанија градоначалникот Ногачески оствари средба со Градоначалникот на градот Елбасан, Qazim Sejdini. На средбата Градоначалникот на

повеќе...

10 златни медали за нашите пливачи-кадети на ЛЕН Меѓународниот пливачки митинг „Теута“

Македонската кадетска пливачка репрезентација изминатиов викенд учествуваше на ЛЕН Меѓународниот пливачки митинг „Теута“ во Драч, Албанија. Нашите пливачи остварија огромен

повеќе...