Јавен повик „Инфраструктурна поддршка на младите и талентирани спортисти на територија на општина Охрид“

Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ објавува Конкурс на кој право на учество имаат сите талентирани спортисти кои имаат постигнато врвни резултати

повеќе...

Вработените на паркинзите на ЈП „Билјанини Извори“ екипирани за расчистување на снегот

ЈП „Билјанини Извори“ известува дека поради тековната временската прогноза и снежните врнежи, директорката на ЈП „Билјанини Извори“ – Охрид ги

повеќе...

ЈП „Билјанини Извори“ стана дел од првиот приватен бизнис клуб во Македонија

ЈП „Билјанини Извори“ согласно стратегијата и визијата на менаџментот оваа година направи многу исчекори во насока на запознавање и комуникација

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Партиските интереси на градоначалникот и директорката на ЈП „Билјанини извори“ им се поважни од развојот на спортот во Охрид

Во врска со отчетот на ЈП „Билјанини Извори“ реакција испрати ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид во која стои: „Партиските активности на градоначалникот

повеќе...

Во сабота ќе се одиграат завршните натпревари од турнирот во Баскет „3х3“

После одигрување на 54 натпревари, 5 кола по групи, четвртфинални натпревари стигнавме и до последниот ден од овогодинешното издание на

повеќе...