Капитенот Кирил Лазаров им ги исполни новогодишните желби на децата од Детска клиника

Деновите околу Новата Година најмногу ги очекуваат дечињата , посебно оние кои силно веруваат во легендата за добриот дедо дебелко

повеќе...

Градоначалникот Мерко ги награди првите новороденчиња во 2019 во Струга

Утрово, градоначалникот на Општина Струга Рамис Мерко, заедно со заменик министерот за здраство Асим Муса го посети Детското одделение во

повеќе...

Градоначалникот Георгиески во посета на првото новороденче во 2019 година

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиески денеска на гинеколошкото одделение при општата Болница во Охрид го посети првиот нов жител

повеќе...

Новогодишни пакетчиња за згрижените деца во охридските болници

Децата со посебни потреби  кои се лекуваат во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“  и  децата во детското

повеќе...

Ниту болницата е лево, ниту пак Галичица е десно!

Паднатите информативни патокази на спојот на улиците „Јане Сандански“ и Димитар Влахов“ се привремено ставени обратно на металната ограда, така

повеќе...

Непознато лице вработено во ЈЗУ „Општа болница“ изготвило лажна документација за труење со храна

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување или уништување деловни книги“, Секторот за внатрешни работи Охрид до

повеќе...

Кривична пријава за шефицата на комерција во болницата во Охрид

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(49) од Струга за сторено кривично дело “злоупотреба на службена положба

повеќе...