Положено цвеќе пред спомен обележјето на Илинденците во Велгошти

Во очи на празникот, традиционално и годинава со полагање свежо цвеќе пред споменикот на Илинденците во селото Велгошти започна одбележувањето

повеќе...

Мицкоски: Ќе ја обновиме Македонија од пепелот кој што ќе го наследиме од СДСМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно во придружба со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија населбата

повеќе...

Голем број награди за учениците од „Живко Чинго“ на општинскиот натпревар по математика

Учениците од ОУ „Живко Чинго“ – Велгошти освоија голем број награди на општинскиот натпревар по математика кој се одржа на

повеќе...