УХМР: Променливо облачно и постудено време со повремен локален снег, дожд и ветер

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и

повеќе...

Јавен повик за пријавување на штети од невремето проследено со силен јужен ветар

Се повикуваат граѓаните (физички и правни лица) на Општина Охрид кои сметаат дека невремето проследено со силен јужен ветар кое

повеќе...