Дефинирани идните чекори и активности околу изградбата на Домот на спортовите и Олимпискиот дом на МОК

Во просториите на Владата на Р.С. Македонија, денеска, се одржа работна средба со учесниците во изградбата на Домот на спортови

повеќе...

Започна средбата на лидерите на сите партии од коалицијата предводена од СДСМ и владината коалиција

Започна средбата на лидерите на 30 партии, сите партии од коалицијата предводена од СДСМ и владината коалиција, сите поддржувачи на

повеќе...

Премиерот Заев и министерот Сугаревски утре на трибина со охриѓани „Силна економија – шанса за сите“

Утре, петок, 01-ви февруари во посета на Охрид доаѓа премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев придружуван од министерот за

повеќе...

Митаноски: Погрешен е приодот на Владата за субвенционирање дневни весници

Недоволен е и, за мене, неубедителен аргументот, во самисла на повикување на светски искуства од земјите на развиените демократии, како

повеќе...

НВО Коалиција на Египќани: Очекуваме Владата да поднесе нацрт амандман за влез на Египќаните во Уставната Преамбула

НВО Коалиција на Египќаните очекува Владата на Република Македонија да поднесе нацрт амандман за влез на Египќаните во Уставната Преамбула.

повеќе...

Градоначалникот Ногачески утре во Собранието ќе биде дел од Надзорната расправа на Комисијата за култура

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески утре, во Собранието на Република Македонија ќе учествува на Надзорната расправа на Комисијата за

повеќе...

МТСП: Владата ги усвои измените на ,,Законот за стечајци’’ за да се опфатат дополнителни 1900 лица

На денешната седница Владата ги усвои најавените измени на Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата

повеќе...