Стоилковски: Дали градоначалникот Георгиески освен политичкиот има и материјален интерес од оваа дивоградба?

Денес пред Општина Охрид, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, одржа прес-конференција. „Централната и локалната власт во Охрид ја потценуваат интелигенцијата

повеќе...

Стоилковски: Заев и неговиот клан продолжуваат секојдневно да го понижуваат народот

Денес, на плоштадот Чинар во Охрид, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, одржа прес-конференција.  „Зоран Заев и неговиот клан продолжуваат секојдневно

повеќе...

Арсовски: Ниту ќе се срушат дивоградбите во Охрид, ниту пак ќе се воведе ред со СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Според изработениот регистар на дивоградби во

повеќе...

Претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Во текот на денешната посета на неговата екселенција, амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние, беше остварена средба и со

повеќе...

Пецаков: Во Охрид урбаната мафија гради каде ќе стигне и никој за тоа не одговара

Денес на Градското пристаниште во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид одржа прес-конференција на која говореше д-р Кирил Пецаков, член на Извршен

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Ја повикуваме централната власт веднаш да преземе мерки за запирање на ова дивеење сред Охрид

Денес пред Општина Охрид се одржа прес-конференција на која говореше Лидија Петкоска, советник во општина Охрид и претседателка на Унијата

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод Меѓународниот ден на балканските Египќани

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до сите граѓани кои го празнуваат Меѓународниот ден на балканските Египќани. „Меѓусебната толеранција ги

повеќе...

Петкоска: Градоначалникот Георгиески да побара одговорност и да го разреши аздисаниот директор Алексијоски

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција на која говореше Лидија Петкоска, советник во општина Охрид и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Уште една наставна година учениците и наставниците останаа без ветените проекти

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „СДСМ откако дојде на

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко и СДСМ успеаа да направат невиден хаос во сообраќајот во Струга

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга се одржа прес-конференција на која говореше претседателот на општинскиот комитет, Мирче Аџиоски: „Во

повеќе...