Зошто е важна зимската опрема во возилото?

Едно од најчесто поставуваните прашања кога станува збор за зимската опрема и за придобивките од користењето на зимската опрема во

повеќе...

Охриѓанец избегнувал полициска патрола и нападнал полициски службеник

Секторот за внатрешни работи-Охрид до Основно јавно обвинителство-Охрид поднесе кривична пријава против С.П. (23) од Охрид поради постоење на основано

повеќе...