Став на Петар Колев во врска со поставувањето на албанското знаме на Самуиловата тврдина

Претседателот на Граѓанско Демократската Унија (ГДУ), Петар Колев со свој став во врска со вчерашниот инцидент со поставувањето на албанското знаме

повеќе...

ГДУ: Предупредуваме дека подгревањето на меѓуетничките односи никогаш не излегува на арно

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Повторно обид за подгревање на меѓуетничките односи и тоа

повеќе...

Трендафилов-Нанче: Се чувствувам како морален победник, морален богаташ наспроти тендерските богаташи

По завршувањето на првиот круг од Предвремените избори за градоначалник на Охрид, кандидатот од редовите на Граѓанско Демократската Унија (ГДУ),

повеќе...

ГДУ: Резултатот на Нанче е надеж за промени

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) испрати соопштение до медиумите во  кое стои: „Почитувани приврзаници, членови и симпатизери! Иако работевте во сенката

повеќе...

Михаил Трендафилов – Нанче: Охрид е симболот на Македонија

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на Граѓанско Демократската Унија (ГДУ), Михаил Трендафилов-Нанче, денес одржа прес-конференција на која истакна:

повеќе...

Михаил Трендафилов-Нанче: Јас сакам Охрид да грее, да биде град за пример

Михаил Трендафилов-Нанче е кандидатот на партијата Граѓанско Демократска Унија (ГДУ) за градоначалник на Охрид. Како што вели тој за WebOhrid, во

повеќе...

Михаил Трендафилов-Нанче на средба со жителите на село Куратица

Синоќа во селото Куратица, кандидатот на ГДУ, Михаил Трендафилов-Нанче имаше средба со мештаните, на која се разговараше за проблемите со

повеќе...

Михаил Трендафилов-Нанче: Немаме друга опција освен победата

„Немаме друга опција освен победата“ – тоа им го порача на охриѓани кандидатот за градоначалник од редовите на Граѓанско Демократска

повеќе...