Општина Охрид со апел до граѓаните за претстојната „Бела ноќ“

Општина Охрид, до граѓаните, особено до оние кои живеат во стариот дел на градот, упатува апел за разбирање во врска

повеќе...

СВР и општинскиот Совет за безбедност на патиштата ќе им делат лампиони и стикери на возачите

Секторот за внатрешни работи од Охрид во соработка со општинскиот Совет за безбедност во сообраќајот, утре, на симболичен начин со

повеќе...

Охрид привлечен за странските гости, а охриѓани бираат дестинации надвор од државата

Со наближувањето на Новата година, но и зимскиот распуст за учениците, нашите сограѓани се подготвуваат за зимски одмор. Некои уште

повеќе...