Кривична пријава за жител од Корошишта кој нелегално градел објект

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.К.(45) од село Корошишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно

повеќе...

Донесено решение за отстранување/рушење на бесправна градба на улицата „Марко Нестороски“

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење“, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство

повеќе...

Кривична пријава за две лица од Радолишта поради бесправно градење

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.А.(46) и Л.Е.(36), двајцата од село Радолишта-струшко поради постоење основи

повеќе...

Кривична пријава за скопјанка која нелегално градела објект за домување во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправна градба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против С.М.

повеќе...

Совест: Ќе поднесеме кривични пријави против сите инволвирани во нелегалните градежни работи на Али пашината џамија

И покрај сите наши укажувања, надлежните институции инволвирани во нелегалните градежни работи на и околу Али пашината џамија во Охрид,

повеќе...