Општина Охрид останува посветена на исполнување на препораките на УНЕСКО

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески денеска на прес-конференција ја информираше јавноста во врска со сите преземени мерки и активности во

повеќе...

Градоначалникот Георгиески на разглед на патеката што води од Саат кулата до Горна Порта

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески заедно со претставници од Амбасадата на Швајцарија и од Центарот за развој на Југозападниот плански

повеќе...

Градоначалникот Георгиески изврши увид на тековните градежни активности во општината

Градоначалникот Константин Георгиески денеска изврши увид на тековните градежни активности на повеќе локации во општина Охрид, кои се финансирани од

повеќе...

Градоначалникот Ногачески присуствуваше на свеченото доделување свидетелства на учениците од IX одделение при ОУ „Дебрца“

Денес во ООУ „Дебрца“ градоначалникот Зоран Ногачески присуствуваше на предавањето на свидетелствата на учениците од IX одделение за завршено основно

повеќе...

Георгиески: Проектот на улицата „15-ти Корпус“ го менува лицето на градот, ќе придонесе за развој на туризмот и подобар живот на граѓаните

Градоначалникот на општина Охрид, Константин Георгиески денес одржа прес-конференција на улицата „15-ти Корпус“, каде во тек се активностите за реконструкција

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески по повод Денот на светите Кирил и Методиј

По повод 24.Мај, Денот на македонските и сесловенските просветители и учители, светите браќа Кирил и Методиј, градоначалникот Константин Георгиески, упати

повеќе...

Градоначалникот Ногачески со честитка по повод Рамазан Бајрам

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески упатува честитка до граѓаните од исламска вероисповед по повод Рамазан Бајрам. „На сите граѓани

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески за Рамазан Бајрам

Градоначалникот  на Охрид, Константин Георгиевски упати честитка по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам. – На сите граѓани со исламска вероисповед

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески до матурантите

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати честитка до охридските матуранти по повод завршување на средното образование. – Драги матуранти… еден

повеќе...

Видео обраќање на градоначалникот Константин Георгиески по повод една година од неговиот мандат

Врз основа на принципот на транспарентност, на следниот линк ќе може да го проследите видео обраќањето на градоначалникот Константин Георгиески

повеќе...