Македонските и грчките цивилни воздухопловни власти потпишаа Меморандум за соработка

Во рамки на средбата на претставниците од македонските и грчките цивилни воздухопловни власти, што се одржа во Скопје на највисоко

повеќе...

Македонија со победа против Грција го отвори претквалификацискиот футсал турнир

Футсал репрезентацијата на Македонија со победа против Грција од 5:3 го отвори претквалификацискиот турнир за пласман во следната рунда квалификации

повеќе...

Македонската секција на ИПА на конгрес од грчката ИПА

Двочлена делегација на Македонската секција на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА), учествуваше на 34 национален конгрес на Грчката секција на ИПА,

повеќе...

Работна средба на министрите за надворешни работи на Р. Македонија и Грција во Охрид

Денеска, во Вила Охрид, министерот за надворешни работи, Никола Димитров се сретна со неговиот колега од Грција, министерот Никос Коѕијас.

повеќе...

Работна средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Димитров и Коѕијас во Охрид

На 12 април (четврток) 2018 година во Охрид, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, ќе оствари работна

повеќе...

Виножито: Доста е од „кумови“, Република Македонија има име

Партијата на Македонците во Грција, „Виножито“ во своето соопштение вели дека доволно се „кумови“, бидејќи Република Македонија има име. „После

повеќе...