Ногачески: Расчистивме неколку „дилеми“ во врска со проектот за регионалната депонија

„По дебатата со државниот секретар во Министерството за животна средина и просторно планирање и средбата со Манфред Шуберт, врвен светски

повеќе...

Дебрчани масовно кажаа „НЕ“ за изградба на регионална депонија во Годивје

Со биење на црковните кампни и блокада на сообраќајот на автопатот Охрид-Скопје, дебрчани уште еднаш категорично се спротивставија на владината

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Донесена е погрешна одлука со изградбата на регионална депонија во Дебрца

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид испрати соопштение до медиумите, во кое стои: „ВМРО-ДПМНЕ ОК ОХРИД остро се спротивставува на намерата на

повеќе...

Ногачески: Во ДЕБРЦА нема место за проекти од типот на регионални депонии или фабрики за отпад, придружете се и вие на Протестот!

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески вечерва на својот ФБ Профил уште еднаш напиша дека во ДЕБРЦА нема место за

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите жители да се приклучат на протестот против изградба на регионална депонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите членови, симпатизери како и сите жители на општина Дебрца да излезат во

повеќе...

Координативното тело на општина Дебрца со детали околу протестот против изградба на регионална депонија во Дебрца

Координативното тело на општина Дебрца, формирано од претставници на сите месни заедници на општината, со цел спречување на реализација на

повеќе...

Во недела селските камбани ќе го означат почетокот на еколошко сенародно востание, во историска Дебрца!

Во недела, 22 април, (Денот на екологијата!), во пет до дванаесет часот, камбаната на „Свети Атанасија“, во историското село Црвена

повеќе...