Презентирани новите седум специјални комунални возила

Пред дирекцијата на Јавното претпријатие „Охридски комуналец“ денеска беа презентирани новите седум специјални комунални возила кои Локалната самоуправа ги набави

повеќе...

Томислав Тунтев ја презеде директорската функција во Агенцијата за цивилно воздухопловство

Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, функцијата Директор на АЦВ, официјално ја презема Томислав Тунтев. Позицијата

повеќе...

Средба на в.д. градоначалникот Георгиески со директорот на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам, Љимани

Унапредувањето на соработката во областа на справувањето со бесправното градење, беше тема на работниот состанок на в.д. градоначалник на Охрид

повеќе...

Во сабота стартува новата линија Охрид- Виена со Wizz Air

ТАВ Македонија, на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, на свечена церемонија ќе го означи отпочнувањето на директните летови Охрид –

повеќе...

Фестивалот „Охридско Лето“ ги обновува контактите и соработката со фестивалите од регионот

Вчера во Љубљана директорката на фестивалот „Охридско Лето“ Наташа Поповиќ и претседателката на Управниот Одбор на фестивалот, Нина Момироска остварија

повеќе...

Интервју со директорката на ЈП „Билјанини извори“ Охрид, Гордана Јованоска

Финансиски проблеми, неплатени – заостанати сметки за електрична енергија, неплатен данок на додадена вредност и блокирана сметка. Ваква беше сликата

повеќе...

Игор Крцоски – Манце е новиот вд директор на ЈПК „Дебрца“

Градоначалникот на Општина Дебрца,  Зоран Ногачески, денес го потпиша решението со кое за ВД Директор на Јавното претпријатие за комунална

повеќе...

Интервју со проф. Иван Димоски, директор на ЦОУ „Дебрца“: „Да создадеме млади луѓе способни да се носат со новото време“

Општината Дебрца доживува промени на секој план. Речиси 7-8 месеци откако е променето општинското раководство и градоначалникот, а промена има

повеќе...

Интервју со директорката на ЈП „Охридски Комуналец“ – Елена Скрческа

Јавното претпријатие „Охридски Комуналец“ има одлична можност во следниов период да го оправда претходно донесеното мото: „Охрид – препознатливо чист“.

повеќе...