УХМР: Променливо облачно и постудено време со повремен локален снег, дожд и ветер

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и

повеќе...

Невремето ги преплави улиците во Охрид

Невремето што денес во 14:30 часот го зафати Охрид и огромното количество на дожд кој заврна предизвика поплавување на улиците.

повеќе...