ФФМ ја исплати рекордната премија од 500 000 евра за првото место во Лига на нации

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на А репрезентацијата

повеќе...

Грузиец успеал да размени фалсификувани 60 илјади евра во менувачница во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „измама“ и „фалсификување пари“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава

повеќе...