Лазаревска – Таневски: Коалиција „Можеме“ е вистинскиот предводник на патот кон подобра иднина, за нас и идните генерации!

Заедничка изјава на кандидатите за пратеници од СДСМ и Коалицијата МОЖЕМЕ, Лазе Таневски и Жаклина Лазаревска ИЕ 5 Почитувани пријатели,

повеќе...

Заев: На 15 јули гласајте за СДСМ и сигурност, не смееме да си дозволиме влада на ВМРО-ДПМНЕ која носи опасност

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ Почитувани граѓани, На 15 јули ќе се спроведе гласање со целосна заштита,

повеќе...

Мицкоски: Завршува времето на Заев, граѓаните на 15 јули ќе изберат Обнова на Македонија

Интегрален текст од изјава за медуими на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме овде заедно со жителите на Крива Паланка,

повеќе...

Славески: Ќе ја намалиме невработеноста под 10%, имаме нов развоен модел за Обнова на Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми – Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добар ден, сакам при крајот на

повеќе...

Пецаков: Нов концепт за справување со КОВИД-19, дополнителни 50% од својот личен доход за здравствените работници и 20.000 денари за вработените во МВР

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во 5-тата изборна единица, д-р Кирил Пецаков денес одржа прес-конференција, на која говореше

повеќе...

Заев: Не молчете, кога е ваш ред да зборувате – на 15 јули излезете и гласајте за да продолжиме напред

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4 Почитувани граѓани, Пред нас е 15 јули,

повеќе...

Јанушев: На 15 јули заедно со граѓаните ќе им порачаме на СДСМ и Заев, доста е за сите лаги

Интегрален текст од изјава за медиуми – Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме во посета на општина Зелениково каде

повеќе...